Kategoria: Akcesoria

Zdrowsza kuchnia od zaraz

Spodziewasz się wkrótce gości? Chciałbyś przygotować coś ciekawego, zaskakującego, ale i zdrowego zarazem? Zapewne rozumiesz jak ważna jest większa obecność warzyw na naszym stole, ale ciężko Ci to osiągnąć. Jeśli tak się czujesz, nie martw się. Nie jesteś sam. Każdy z nas właściwie zmaga się z podobnymi problemami. Może to być szczególnie trudne, gdy chcesz przygotować coś na wizytę gości. Jakie pomysły warto rozważyć?

Sałatki

Każdy z nas, mniej lub bardziej, lubi sałatki. Można je przygotować na wiele sposobów:
– sałatka warzywna,
– sałatka z kurczakiem,
– sałatki z majonezem,
– sałatki śledziowe.

Do każdej z nich można dodać sporo warzyw, zarówno słodkich, jak kukurydza czy marchew, ale też sałatę czy kapustę. Postawienie ich na stole poprawi wartość odżywczą przygotowanych potraw. To jednak nie jedyna opcja.

Temperówka do warzyw

Kolejną, nawet ciekawsza opcją są temperówki do warzyw. Dzięki nim możemy obrać warzywa w ciekawe wzory, nadać im wyjątkowych kształtów i sprawić, że to warzywa samodzielnie staną się ozdobą na naszym stole. Niektóre z naszych pomysłów wywołają uśmiech na ustach gości, ale przecież właśnie o to chodzi na imprezie, by się śmiać i dobrze barwić. Eksperymenty z fakturą i kształtami mogą też zaskoczyć nawet nas samych i być może odkryjemy w sobie artystyczna duszę. A ładnie wystrugany ogórek czy burak wykwintnie ozdobi popularnego schabowego. A więc temperówki w ręce!


Pojemniki na ciasto do zadań specjalnych

Ciasto przygotowujemy na różne okazje i bez okazji. W związku z tym musimy znaleźć miejsce na ich przechowywanie. Niektóre ciasta nie nadają się do trzymania poza lodówką i tu trzeba znaleźć odpowiednie pojemniki. Podobnie, jeśli preferujemy ciasta na ciepło, dobrze jest dysponować pojemnikiem do przechowywania, który można włożyć do mikrofalówki bez obaw, że pęknie i będzie bezużyteczny, a nam dodatkowo pozostanie wiele sprzątania.

Pojemnik na ciasto – czy można zamrażać w nim wypieki?

Na rynku dostępnych jest wiele pojemników na ciasto w których można zamrażać wypieki. Nie raz po imprezie zostaje nam sporo ciasta, którego nie chcemy wyrzucać. Wtedy jedyną możliwością na przedłużenie jego trwałości jest zamrożenie. Na szczęście są odpowiednie plastikowe pojemniki na ciasto, które można bez obaw wkładać do zamrażarki. Znajdziemy na nich charakterystyczne oznaczenie, wskazujące, że nadają się do zamrażania.

Podgrzewanie ciasta – naczynie żaroodporne cy plastikowy pojemnik na ciasto

Wiele osób lubi ciasta na ciepło takie jak szarlotka. O ile po wyjęciu z piekarnika można spożyć świeże ciasto na ciepło, o tyle w późniejszym czasie trzeba je już podgrzać. Tu właśnie przydają się odpowiednie pojemniki na ciasto, wykonane z PCV, które nadają się do podgrzewania. Są dobrą alternatywą dla naczyń żaroodpornych, w których często podgrzewamy różne potrawy, szczególnie, że znajdziemy takie pojemniki w najróżniejszych rozmiarach i kształtach. Takie plastikowe pojemniki na ciasto do zadań specjalnych, to prawdziwy strzał w dziesiątkę.

Zobacz na technica.pl


Jak funkcjonalnie urządzić kuchnię?

miarki kuchenneKuchnia to bardzo ważne pomieszczenie w domu, dlatego warto poświęcić jej aranżacji więcej czasu. Warto urządzić ją tak, aby była nie tylko stylowa, ale co ważniejsze praktyczna.

Stylowe meble

Meble kuchenne muszą być przede wszystkim odporne na wilgoć, warto zwrócić uwagę również na ich pojemność. Lepiej sprawdzą się meble z szufladami, w których bez wątpienia zmieści się więcej produktów i akcesoriów, niż w standardowych szafkach. Nowoczesne meble kuchenne charakteryzują się szeregiem udogodnień.

Akcesoria do kuchni

W kuchni trzeba dobrze wykorzystać przestrzeń, tym bardziej, że zazwyczaj przechowujemy w niej bardzo dużo rzeczy, warto aby wszystkie produkty miały swoje miejsce. Na pewno nie może zabraknąć takich akcesoriów jak miarki kuchenne (https://sklep.technica.pl/miarki-kuchenne), noże, deski do krojenia, sosjerki, łopatki do gotowania i smażenia. Przydarzą się również ręczniki kuchenne, ścierki, rękawice, pojemniki na przyprawy oraz przechowywanie produktów spożywczych.

Kuchnia powinna być przede wszystkim praktyczna, to jedno z ważniejszych miejsc w całym mieszkaniu lub domu. Warto urządzić ją tak, aby była maksymalnie funkcjonalna. Należy zwrócić uwagę również na kolory w pomieszczeniu. Najlepiej stawiać na jasne, stonowane barwy, w ten sposób wnętrze będzie wydawać się bardziej przestronne, optycznie można je powiększyć. Jeżeli zainwestujemy w materiały i sprzęt dobrej jakości, z pewnością będą służyć długo i nie ulegną awarii.


Z czego pić piwo?

Piwo smakuje – nie tylko w okresie letnich upałów. Znany od wieków wynalazek cieszy się niesłabnącą popularnością ze względu na swoje walory smakowe, aromatyczne oraz dzięki umiejętności gaszenia pragnienia. Aby wyodrębnić atuty napoju, warto mieć dobry kieliszek do piwa.

Jakie szkło do piwa?

Wybór odpowiedniego naczynia sprawi, że ulubiony trunek będzie smakował jeszcze lepiej. Nie bez przyczyny w specjalistycznych sklepach można znaleźć pokale różnego typu. We właściwie dobranym kieliszku do piwa, napój osiągnie optymalną barwę, klarowność, zapach, przede wszystkim zaś smak.
Pokal taki najlepiej nadaje się do smakowania piw typu pilzneńskiego oraz lagerów. Można także pić z niego nieco mocniejsze koźlaki. Smukły, wąski kształt na nóżce pozwala na wyodrębnienie wszystkich atutów takich piw.

Nie tylko szkło

Oczywiście, użycie odpowiedniego pokala to nie wszystko, o czym powinien pamiętać wytrawny piwosz. Złocisty napój będzie smakował najlepiej wtedy, gdy będzie zaserwowany w optymalnych warunkach. Trzeba tu zatem wziąć pod uwagę chociażby temperaturę podania.
Piwo doskonale smakuje prawie zawsze. Nie oznacza to jednak, że trzeba się zadowalać wariantem podstawowym. Ulubione smaki można odkrywać wciąż na nowo, dzięki wprowadzaniu skutecznych poprawek do standardowego rytuału picia piwa. Wieczór ze szklanką bądź kieliszkiem w dłoni może być w efekcie jeszcze przyjemniejszy, niż zazwyczaj.