Z jakiego materiału pojemniki GN?

Profesjonalne pojemniki gastro norm mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też warto dokładnie im się przyjrzeć, aby wybrać najlepszy jakościowo produkt. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, które pojemniki GN są warte uwagi.

Pojemniki GN ze stali nierdzewnej

Pojemniki gn wykonane w całości ze stali nierdzewnej spełniają wszystkie międzynarodowe standardy i to nie tylko w zakresie higieny, ale również w zakresie ochrony środowiska. Stal nierdzewna jest bardzo ekonomicznym materiałem, ponieważ pojemnik i z niej wykonane będą sprawnie służyć przez wiele długich lat użytkowania. Największą zaletą stali nierdzewnej jest to, że szybko się nagrzewa i doskonale przewodzi ciepło. Stal nierdzewna jest bardzo trwała, dzięki czemu nie odkształca się pod wpływem wysokim temperatur. Warto wspomnieć także i o tym, że pojemniki GN wykonane ze stali nierdzewnej są łatwe w utrzymaniu czystości.

Tajemniczy Grilamid

Nowością na rynku jest Grilamid, czyli jeden z najciekawszych materiałów syntetycznych. Grilamid może pochwalić się doskonałą odpornością na warunki atmosferyczne i promieniowanie UV. Pojemniki gastro norm wykonane z tego materiału są bardzo wytrzymałe i lekkie. To właśnie z tego niesamowitego materiału wykonuje się piece, zmywarki i zamrażarki. Pamiętać należy o tym, aby zamawiać pojemniki tylko w sprawdzonych sklepach ponieważ na rynku jest wielu oszustów, którzy sprzedają podrabiane pojemniki GN.