Zdrowsza kuchnia od zaraz

Spodziewasz się wkrótce gości? Chciałbyś przygotować coś ciekawego, zaskakującego, ale i zdrowego zarazem? Zapewne rozumiesz jak ważna jest większa obecność warzyw na naszym stole, ale ciężko Ci to osiągnąć. Jeśli tak się czujesz, nie martw się. Nie jesteś sam. Każdy z nas właściwie zmaga się z podobnymi problemami. Może to być szczególnie trudne, gdy chcesz przygotować coś na wizytę gości. Jakie pomysły warto rozważyć?

Sałatki

Każdy z nas, mniej lub bardziej, lubi sałatki. Można je przygotować na wiele sposobów:
– sałatka warzywna,
– sałatka z kurczakiem,
– sałatki z majonezem,
– sałatki śledziowe.

Do każdej z nich można dodać sporo warzyw, zarówno słodkich, jak kukurydza czy marchew, ale też sałatę czy kapustę. Postawienie ich na stole poprawi wartość odżywczą przygotowanych potraw. To jednak nie jedyna opcja.

Temperówka do warzyw

Kolejną, nawet ciekawsza opcją są temperówki do warzyw. Dzięki nim możemy obrać warzywa w ciekawe wzory, nadać im wyjątkowych kształtów i sprawić, że to warzywa samodzielnie staną się ozdobą na naszym stole. Niektóre z naszych pomysłów wywołają uśmiech na ustach gości, ale przecież właśnie o to chodzi na imprezie, by się śmiać i dobrze barwić. Eksperymenty z fakturą i kształtami mogą też zaskoczyć nawet nas samych i być może odkryjemy w sobie artystyczna duszę. A ładnie wystrugany ogórek czy burak wykwintnie ozdobi popularnego schabowego. A więc temperówki w ręce!